Teslimat

*Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Mobilyalı siparişlerinizin takibini 0216 366 89 49 Soupente Müşteri Hizmetleri’ni arayarak veya info@soupente.com adresine e-mail göndererek yapabilirsiniz. Diğer ürünleri içeren siparişlerde, siparişiniz kargo firmasına teslim edildiğinde size kargo takip numarasını içeren e-mail gönderilecektir. Siparişlerinizin gönderimi için PTT Kargo ile çalışmaktayız; www.ptt.com.tr adresinden kargo takip numaranızı girerek de kargonuzu takip edebilirsiniz. Dilerseniz 0216 366 89 49 Soupente Müşteri Hizmetleri’ni arayarak da kargonuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

*Soupente.com üzerinden nerelere gönderim yapabilirim?

Mobilya ürünleri sadece İstanbul içine gönderilmektedir. Diğer ürünler için Soupente.com gönderim ağı, PTT kargonun teslimat sağladığı yurt içindeki tüm bölgeleri kapsar.

*Gönderim hizmetleri ve ücretleri nelerdir?

Özel teslimat gerektiren büyük ebatlı mobilya siparişleri Soupente Ekibi tarafından adresinize ulaştırılmaktadır, gönderim için ücret alınmamaktadır.

*Siparişim ne kadar sürede gönderim adresine ulaşır?

Özel teslimat gerektiren büyük ebatlı ürün gönderimlerinde teslimat süre ve bölgeleri değişebilmektedir. Soupente Müşteri Hizmetleri size ulaşarak gönderim zamanı için detaylı bilgi vermektedir. Diğer ürünleri içeren siparişleriniz en geç 5 iş günü içerisinde kargo firmasına paketlenmiş olarak teslim edilir. Kargo gönderim süreleri gönderim iline göre farklılık göstermektedir. Standart teslimat dışındaki teslimat seçeneklerinden yararlanmanız durumunda teslim süreleri, tercih ettiğiniz hizmete ve kargo firması ile belirlediğiniz teslimat zamanına göre değişebilmektedir.

*Siparişim gecikirse ne yapmalıyım?

info@soupente.com adresine sorununuzu ve telefon numaranızı belirten bir açıklama ile e-mail gönderebilir ya da 0216 366 89 49 Soupente Müşteri Hizmetleri’ni arayarak gerekli bilgi ve desteği alabilirsiniz.

*Siparişimi kimler teslim alabilir?

Siparişiniz, belirtilen adreste teslim almayı kabul eden herhangi birisine teslim fişinin imzalanması karşılığında teslim edilir. Eğer siparişinizi verdikten sonra alıcı değişikliği yapmak isterseniz, siparişiniz kargo firmasına teslim edilmemişse info@soupente.com adresinden veya 0216 366 89 49 Soupente Müşteri Hizmetleri’nden bu konuda destek alabilir, gerekli düzeltmeyi yaptırabilirsiniz. Kargo firmasına teslim edilmiş olması durumunda değişiklik yapılamamaktadır.

*Teslimat adresine kargo şubesini yazabilir miyim?

Çalıştığımız kargo firması PTT Kargo, siparişlerinizin güvenliğinin ve nitelikli takibinin sağlanabilmesi için sadece adrese teslim yapmaktadır.

*Teslimat adresinde alıcı bulunamazsa ne olacak?

Özel teslimat gerektiren büyük ebatlı ürün siparişlerde gönderim başka bir tarih için yeniden planlanmaktadır. Diğer ürünleri içeren siparişlerde, adreste alıcı bulunamadığında kargo yetkilisi adrese bir haber formu bırakır ve takip eden ilk iş günü içerisinde 2. kez uğrar. Bu süreç zarfında teslimatın bir kez daha yapılamaması durumunda, paketiniz PTT Kargo şubesinde en fazla 6 gün bekletilecek, gelip teslim almadığınız takdirde siparişiniz Soupente deposuna geri gönderilecektir. Siparişinizin tekrar gönderilmesi için bizlere info@soupente.com adresinden veya 0216 366 89 49 Soupente Müşteri Hizmetleri’nden ulaşınız. Siparişiniz için bizimle temasa geçmediğiniz takdirde, siparişiniz 1 ay sonra iade olarak kabul edilecek ve para iadeniz kredi kartınıza yapılacaktır.

*Sipariş verdikten sonra adres değişikliği yapabilir miyim?

Teslimat adresini siparişiniz henüz teslimat için verilmediyse değiştirebilirsiniz. Hesabım>Siparişlerim sayfanızdan siparişinizin takibini yapabilirsiniz. Dilerseniz, 0216 366 89 49 Soupente Müşteri Hizmetleri’nden veya info@soupente.com adresinden bize ulaşabilir ve gerekli değişikliği iletebilirsiniz.

*Siparişimi teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizi teslim alırken paketinde yırtık, ezilme, ıslanma vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Siparişleriniz,siz aksini talep etmediğiniz sürece,faturalarıyla beraber gönderilir. Fatura veya irsaliye, gönderinizin bulunduğu pakete ilişik olarak gönderilir. Lütfen faturalarınızın varlığını ve doğruluğunu kontrol ediniz. Hediye siparişlerinizde, talebe bağlı olarak, fatura sipariş ile birlikte gönderilmeyebilir.

*Neden hasarlı ve şüpheli görülen paketleri teslim almamalıyım?

Siparişinizin teslimi sırasında, ürünü teslim almadan önce mutlaka paketi kontrol ediniz. Eğer pakette herhangi bir bozulma (yırtılma, patlama, ezilme, ıslanma vb.) ya da şüpheli durum tespit ediyorsanız lütfen teslim almayınız. İlgili kargo görevlisinden hasar tespit tutanağı tutmasını isteyip, en kısa sürede Soupente Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçiniz. Hasar tespit tutanağı hazırlanırken görevlinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat ediniz.

Eğer böyle bir paketi, teslim fişini imzalayıp kabul ederseniz, taşıma sırasında gerçekleşen hasar, kaybolma gibi durumların tespit edilme ihtimalini ortadan kaldırırsınız. Bu durunda ürününüzün taşıma sırasında başına gelenlerden hiçbir şekilde kargo firması sorumlu tutulamayacaktır. (En küçük ezilme ya da açılmış olma belirtisinde dahi görevliden ısrarla tutanak tutmasını isteyiniz ve bizimle irtibata geçiniz.)

Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo görevlisi ile geri göndermenizi rica ederiz. Tutanak tutturmanız, ürün değişimi ve iadesi süreçlerinde size yardımcı olacaktır. Kargoyu teslim aldıktan sonra yapılan eksik ürün, yanlış ürün veya hasarlı ürün bildirimleri, tutanak olmadığı ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.

*Faturalarım bana nasıl ulaştırılacak?

Faturalarınız, sipariş ettiğiniz ürünler ile birlikte, gönderinizin bulunduğu paketin dışına yapıştırılan şeffaf kargo poşetinin içerisinde gönderilir Eğer isterseniz fatura adresi ile gönderi adresini farklı seçebilirsiniz. Bunun için fatura adresi bölümüne faturanızın gitmesini istediğiniz adresi, teslimat adresi bölümüne de gönderinizin gitmesini istediğiniz adresi doğru bir şekilde girmeniz yeterlidir.

*Siparişimle birlikte faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

Siparişleriniz, siz aksini talep etmediğiniz sürece, faturalarıyla beraber gönderilir.Gönderinizin bulunduğu paketin dışına yapıştırılan şeffaf kargo poşetinin çerisinde faturanız bulunmaktadır.Eğer faturanız siparişinizle beraber size teslim edilmediyse, lütfen kargo görevlisinden faturanızı isteyiniz. Faturanızın size teslim edilmemesi halinde, lütfen görevli kişiye tutanak tutturarak durumu en kısa sürede bize bildiriniz. Bu durumda kargo firmasından faturanızın bulunması istenecektir. Eğer faturanız bulunamıyorsa size faturanızın, kaşeli bir kopyasını göndereceğiz.

*Ürünleri nasıl paketliyorsunuz?

Siparişleriniz, ürünlerin hassasiyetine uygun olarak paketlenmektedir. Kırılacak ürünler, özel koruyucu kağıt dolgu ve özel naylon hava balonu ile sarılır, ekstra bir koliye konulup sabitlenerek paketlenir. Böylece hassas ürünlerin teslimat sırasında hasar görme olasılığı en az seviyeye indirilir. Dilerseniz siparişinizi hediye paketi ve kişisel notunuz ile de gönderebilirsiniz. Hediye gönderilen paketlerde sadece değişim işlemi için sevk irsaliyesi gönderilir; faturanın gönderimi belirlediğiniz fatura adresine yapılır.