Ödeme

Ödeme ile ilgili tüm konu başlıklarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Almak istediğim ürünler için hangi ödeme seçeneklerini kullanabilirim?

Soupente.com’dan sipariş ettiğiniz tüm ürünleri aşağıdaki ödeme seçeneklerinden herhangi biri ile gerçekleştirmeniz mümkündür.

Kredi kartı ile taksitli ödeme: Anlaşmalı olduğumuz iyzico bünyesindeki bankalarla taksitli olarak alışveriş yapabilirsiniz. Taksit sayısı bankanızın dönemsel kampanyaları gibi farklı sebeplerle değişkenlik göstermektedir. Havale, Virman ve EFT ile ödeme:Tüm müşterilerimiz, aşağıdaki Soupente.com banka hesapları üzerinden havale, virman ya da EFT yöntemlerinden biriyle alışveriş yapabilirler. Havale, Virman ve EFT ile ödeme yapabileceğiniz güncel hesap numaralarımız şöyle:

Garanti E5 Maltepe Şubesi, IBAN No: TR46 0006 2000 2050 0006 2908 70

Önemli uyarı: Havale ve eft ödemelerinizde, alıcı ismi mutlaka “Maya Gayrımenkul Yatırım Geliştirme Tasarım Mobilya A.Ş.) olarak girilmelidir. Ayrıca, havale, eft ve virman ödemelerinizde, ücretin hangi siparişe ait olduğuna dair, açıklama bölümüne sipariş numaranızı eklemeniz gerekmektedir. Havale ile yaptığınız alışverişlerde, teslimat süresinin başlangıcı, siparişi verdiğiniz zaman değil sipariş tutarının havale ile hesaplarımıza geçtiği andır. 5 iş günü içinde hesaba geçmeyen havale siparişleri geçersiz sayılmaktadır. Havale veya EFT ile yapılan alışverişlerde havale dekontunun tarafımıza e-mail veya faks ile iletilmesi gerekmektedir.

Kredi kartı bilgilerimi vermem güvenli mi?

Firmamız, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.

İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamiz tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı’na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.

Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.

Not: İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin. Firmamıza ait tüm online alışveriş sitelerimizde firmamıza dair tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmiştir.

Fiyatlarınıza KDV dâhil mi?

Soupente.com sayfalarında gördüğünüz tüm fiyatlara KDV dâhildir. Bunun size sağladığı en önemli avantaj, aldığınız ürüne ödeyeceğiniz miktarı en başından itibaren bilmeniz ve tam da alışverişinizi sonlandırmak üzereyken beklenmedik rakamlarla karşılaşmamanızdır.

Soupente.com Mesafeli Satış Sözleşmesi nedir?

Soupente.com Satış Sözleşmesi 4822 no’lu Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmelik hükümlerine dayanarak Soupente.com müşterilerinin haklarının tanımlanması ve korunması için hazırlanmış bir sözleşme metnidir. Müşterilerimizin Soupente.com üzerinden alışveriş yapabilmesi ve bahsi geçen haklardan yararlanabilmesi için ödeme sayfasında yer alan bu sözleşmeyi ve ön bilgilendirme formunu elektronik ortamda onaylamaları gerekmektedir.

Ödeme adımı sırasında gereken tüm bilgileri girmeme rağmen ödeme onayı alamıyorsam ne yapmalıyım?

1.Kredi Kartı Provizyon Aksaklıkları

*Ödemenizi kredi kartı ile gerçekleştirmeye çalışıyorsanız;
*Kredi kartı veya sanal kartınızın kullanılabilir limitini,
*Kartınızın üzerindeki Visa ya da Master kart tipini doğru seçtiğinizi,
*Kartınızın son kullanma tarihini,
*Kart bilgilerini hatasız girdiğinizi,
*Kullandığınız kartın ek kart olması durumunda, ana kart sahibi tarafından iptal edilip edilmediğini,
*Onay işlemi sırasındaki internet bağlantınızı,
*Kartınız adına yapılan bir kayıp ihbarının olup olmadığını,
*Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması
*Kartınızın intertten alışverişe açık olup olmadığını

2. Havale / EFT

Havale, Virman ve EFT ödemelerinizde ise;
*Yatırdığınız banka hesabının Soupente.com hesaplarından birine ait olduğunu kontrol etmenizi öneririz.

Yukarıdaki koşulların hepsinin doğrulanmasına rağmen sorununuz hala devam ediyorsa ve ödeme sayfalarında tereddüt yaşıyorsanız, info@soupente.com adresine sorununuzu ve telefon numaranızı belirten bir açıklama e-postası atabilir ya da 0216 366 89 49 nolu telefondan Müşteri Hizmetleri Temsilcimiz ile görüşerek gerekli bilgi ve desteği alabilirsiniz.